UIP – KIM JESTEŚMY?

Założona w 1981 roku firma United International Pictures (UIP) należy do korporacji Paramount Pictures i Universal Pictures. Od czasu swojego powstania firma wprowadziła do międzynarodowej dystrybucji ponad 1000 filmów, w tym ponad 100 uhonorowanych Oscarami®. Dzięki działalności UIP, widzowie na całym świecie mają możliwość obejrzenia wielu bardzo cenionych i ciekawych produkcji filmowych.

CO ROBIMY?

UIP zajmuje się dystrybucją kinową filmów wytwórni Paramount i Universal w wielu regionach na całym świecie. Firma posiada biura w 16 lokalizacjach, współpracuje również z licencjonowanymi dystrybutorami w 43 regionach (pełny wykaz biur i licencjobiorców UIP znajduje się w zakładce BIURA NA ŚWIECIE na STRONIE GŁÓWNEJ).

UIP posiada również prawa do dystrybucji pozakinowej na wszystkich rynkach poza Ameryką Północną (patrz: dystrybucja pozakinowa).

DYSTRYBUCJA POZAKINOWA

Dystrybucja pozakinowa (telewizja, DVD etc.) umożliwia widzom dostęp do naszych filmów poza tradycyjnymi kanałami wyświetlania, tj. kinami. UIP prowadzi tego rodzaju dystrybucję filmów wytwórni Paramount i Universal na całym świecie, poza Ameryką Północną. Na niektórych rynkach prowadzimy również dystrybucję w imieniu innych licencjodawców.

Poza tradycyjnym rozpowszechnianiem filmów w kinach, UIP udziela licencji na dystrybucję wideo, DVD lub blu-ray, pokazy w klubach filmowych, szkołach, na uniwersytetach, w celach szkoleniowych oraz na wykorzystanie produkcji przez inne instytucje. UIP oferuje najnowsze filmy w formatach cyfrowych „video na żądanie” (VOD) oraz „pay-per-view” – płatnej usługi oglądania treści filmowych dostępnych np. dla gości hotelowych i pacjentów szpitali. Tytuły filmowe są zazwyczaj dostępne trzy miesiące po zakończeniu dystrybucji kinowej.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z: ntenquiries@uip.com

PRACA DLA UIP

Podobnie jak większość firm, UIP zawdzięcza swój sukces umiejętnościom i zaangażowaniu swoich pracowników. Lokalne biura UIP prowadzone są przez specjalistów, którzy rozumieją specyfikę rynku i potrafią rozwijać silne relacje z lokalnymi mediami oraz operatorami kin. Nasze zaangażowanie w szkolenie personelu zapewnia utrzymanie wysokiego poziomu profesjonalizmu i obsługi klienta, co pozwala odnosić sukcesy na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

Aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy w firmie UIP, skontaktuj się z naszym działem HR: hr@uip.com

Jeśli masz jakieś pytania, dotyczące Kodeksu Postępowania, prosimy o kontakt z Działem ds. Zgodności z Przepisami: compliance@uip.com